سایت تخصصی زن، خانواده و سبک زندگی

                        

                       همایش بین‌المللی مادران فاطمی، تربیت دینی، تمدن اسلامی همراه با گرامیداشت شهیده فاطمه نیک

            زیر نظر مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان

 

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، سلسله پیش نشست‌های همایش بین المللی مادران فاطمی، تربیت حسینی، تمدن نوین اسلامی همراه با گرامیداشت شهیده فاطمه نیک در شهرستان‌های استان هرمزگان آغاز شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نیا در این نشست که در شهرستان جاسک برگزار شد بیان داشت: نقش مادری نقش بی نظیری در تربیت فرزندان است، این اولین وظیفه والدین می باشد.

حجه الاسلام اسماعیل نیا با اشاره به این روایت «تو مسئولی نسبت به فرزندت در تربیت سالم و صحیح وراهنمایی باشی برای رسیدن به پروردگارش» از امام سجاد علیه السلام افزود: والدین نسبت به تربیت فرزندان خویش مسئول هستند و باید فرزندان را در مسیر هدایت راهنمایی کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گفت: تربیت باید به گونه ای باشد که پیرو ائمه، خالص و بدون عیب و ریشه باشد؛ این تربیت فرزندی جان برکف ایجاد میکند.

وی در ادامه بیان کرد: دفاع مقدس یک دانشگاه تمام عیار است که سبک زندگی اسلامی را به ما نشان داد به گونه ای که خون و وجود تمامی این شهدا برای اثبات نقش تربیتی مادران سندی محکم است.

وی در پایان افزود: تمامی شهیدان این استان سندی بر وجود مادرانی آسمانی است که نمونه ای از این بانوان شهیده فاطمه نیک می‌باشد، این بانو ۸نفر از اعضای خانواده را در راه حفظ اسلام فدا کرد و خود در آخر شربت شهادت نوشید، آری آزادی و حریت زن ایرانی این است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا