سایت تخصصی زن، خانواده و سبک زندگی

                        

                       همایش بین‌المللی مادران فاطمی، تربیت دینی، تمدن اسلامی همراه با گرامیداشت شهیده فاطمه نیک

            زیر نظر مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان

 

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران استان هرمزگان، پیش نشست همایش بین المللی مادران فاطمی، تربیت حسینی، تمدن نوین اسلامی، همراه با گرامیداشت شهیده فاطمه نیک در سالن اجتماعات دفتر امام جمعه شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

✅ مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان حجت الاسلام دکتر اسماعیل نیا ضمن بیان تفاوت جامعه غربی و اسلامی گفت: در توسعه پایدار به دنبال امنیت پایدار، اخلاق مداری پایدار، حفظ شخصیت و شانیت زنان و مردان از منظر اسلام هستیم.

✅ وی درادامه بیان داشت، مسئله دوم بعد از عفت و حیا، که دشمن در تلاش است که آن را از بین ببرد موضوع قداست و احترام مادران است اگر دنبال توسعه پایدار هستیم باید به مادران رسیدگی شود جامعه سالم راخانواده سالم می سازد. در اسلام زن کرامت دارد شوکت دارد آنها که در شعار زن، زندگی آزادی را می دادند باید شعار زن، زندگی، آگاهی را می گفتند، تربیت سالم، اصلاح روش زندگی در دست مادران است که خلاصه اش می شود توسعه پایدار زنان نقش سازندگی دارند چه در انسان سازی چه در جامعه سازی.

✅ در این نشست، سردار عظمایی ضمن تشکر و قدرانی از مدیریت حوزه علمیه خواهران هرمزگان و همچین حوزه علمیه کوثر به دلیل برگزاری همایش بین المللی مادران فاطمی، تربیت حسینی، تمدن نوین اسلامی و پیش نشست این همایش، ضمن بیان معرفی شهیده فاطمه نیک و خانواده این شهیده گفت: خانواده شهیده فاطمه نیک یک خانواده انقلابی مومن بودند، انقلابی مومن یعنی اینکه باید در خط صراط مستقیم باشیم تا ختم به شهادت شود، شهیده فاطمه نیک و خانواده اش اینگونه بوده اند، این شهیده الگویشان حضرت زهرا(سلام الله علیها) و حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) بوده است که توانسته چنین فرزندانی را تربیت کرده و به انقلاب اسلامی تقدیم کند.

🔰 لازم به ذکر است در پایان این پیش نشست که با همکاری دفتر امام جمعه شهرستان بندرلنگه و حوزه علمیه خواهران کوثر این شهرستان و جمعی از مراکز علمی، آموزشی و فرهنگی برگزارشد؛ ازخانواده های شهداء این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا