سایت تخصصی زن، خانواده و سبک زندگی

                        

                       همایش بین‌المللی مادران فاطمی، تربیت دینی، تمدن اسلامی همراه با گرامیداشت شهیده فاطمه نیک

            زیر نظر مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان

 

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران استان هرمزگان در دهمین کنگره‌ی کریمه اهل بیت علیهم السلام همراه با پیش نشست همایش بین المللی مادران فاطمی، حجه الاسلام و المسلمین لبخندان مدیر موسسه اندیشه‌های اسلامی سجادیه هرمزگان، پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله سبحانی را قرائت کرده و بعد از ایشان حجه السلام و المسلمین دکتر اسماعیل نیا مدیر حوزه علیمه خواهران هرمزگان به تبیین همایش بین المللی مادران فاطمی پرداخت و افزود: سبک زندگی غرب که دشمنان مدام زنان ایران را به آن دعوت می کنند عین اسارت است به دروغ شعار زن زندگی آزادگی سر می دهند. حضرت معصومه سلام الله علیها الگوی کاملی برای زنان است.
ایشان در بخش دیگر بیان داشت: شهیده فاطمه نیک، گنجی است که بنا داریم در همایش بین المللی مادران فاطمی به معرفی شخصیت آن بزرگوار بپردازیم. این همایش در تاریخ نهم آذر 1401 برگزار خواهد شد.

در ادامه حجه الاسلام و المسلمین دکتر عبادی زاده نماینده ی ولی فقیه استان هرمزگان به بیان کرامت کریمه ی اهل بیت علیهم السلام پرداخته و بیان کرد: هجرت رسول الله صلوات الله علیه از مکه به مدینه سرآغاز تحول جامعه بشری، هجرت اباعبدالله الحسین علیه السلام از مدینه به کوفه به شهادت انجامید؛ تا هجرت امام صادق علیه السلام از مدینه به کوفه که به تربیت شاگردان و آوردن فقه شیعی به جهان در مسیر تمدن نوین اسلامی است. بعد از ایشان هجرت امام رضا علیه السلام از مدینه به خراسان در مسیر تمدن نوین اسلامی قابل تقدیر و تحلیل است.
وی افزود: در این مسیر که حضرت امام خامنه ای از آن به حرکت یک انسان 250 ساله یاد می‌کنند امامزادگان نیز نقش داشتند که حضرت معصومه سلام الله علیها از مهمترین آنها در این هجرت بوده‌اند که در حال حاضر تمدن نوین اسلامی از شهر مقدس قم رقم خواهد خورد.

بعد از ایراد سخنرانی نماینده‌ی ولی فقیه هرمزگان، به تعدادی از دختران موفق و طلاب فعال و جهادی استان هرمزگان تقدیر به عمل آمد. سرکار خانم شب تاری از طلاب موفق و فعال حوزه علیمه خواهران استان هرمزگان بودند که از ایشان تقدیر شد.

سخنران بعدی این همایش، حضرت آیت الله عابدی استاد حوزه و دانشگاه بود که از فضائل و کرامت کریمه‌ی اهل بیت حضرت معصومه سلام الله علیها سخن گفت و بیان داشت: اسم اصلی حضرت معصومه سلام الله علیها ستیه است به معنای بانوی نجیب و شریف و پاکدامن.

ایشان از فضائل بانوی کرامت، اشعار متعدد علما و مراجع عظام در بیان مقامات ایشان دانست و بعد از بیان داستانی، اضافه کرد: در کنار مضجع شریف این بانوی با کرامت، بیشترین خاک تربت امام حسین علیه السلام وجود دارد.

در پایان مداحان و خادمین حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به مرثیه سرایی و پرچم‌گردانی گنبد حرم شریف بانوی کرامت پرداختند.

    

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا