سایت تخصصی زن، خانواده و سبک زندگی

                        

                       همایش بین‌المللی مادران فاطمی، تربیت دینی، تمدن اسلامی همراه با گرامیداشت شهیده فاطمه نیک

            زیر نظر مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان

 

به گزارش پایگاه خبری و رسانه های حوزه های عملیه خواهران استان هرمزگان پیش نشست همایش بین المللی مادران فاطمی، تربیت حسینی، تمدن نوین اسلامی همراه با گرامیداشت شهیده فاطمه نیک در سالن آمفی تئاتر رودکان، رودان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین معصومی استاد حوزه و دانشگاه گفت: دشمنان اسلام به دنبال این هستند که جامعه اسلامی به خصوص زنان را به انحطاط بکشانند.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه بیان داشت: بدترین افراد کسانی هستند که در صورت فراهم بودن زمینه تشکیل خانواده، ازدواج نمی‌کنند؛ لذا در این راستا ازدیاد نسل صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: هر چه خداوند بیشتر به ما فرزند دهد اجر عظیم شامل حال ما می‌شود و تربیت دست خداست با یک بچه نمی‌توان بچه خوب تربیت کرد و فرزند آوری امری‌ ست که خداوند دستور داده است و انقلاب ما بر اساس جمعیت کثیر بود که پیروز شد و این کشور چقدر شهید داد.

جهاد زنان در خانه فرزندآوری است شما زنان جهاد می‌کنید ما نسبت به تمدن اسلامی باید نسلی عظیم داشته باشیم و خداوند به واسطه‌ی فرزند آوری ما را از آتش حفظ میکند هر فرزند که می‌آوریم با فرزند دیگر فرق دارد و نگرش فرزند آوری برای رسیدن به کمال است هم برای نسل و هم برای جامعه.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین برزگر پور مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان هرمزگان تصریح کرد: آن کس که معلومات علمی خود را افزایش دهد و در موازات آن به پاکی خود نیفزاید با این کارش جز دوری از خداوند افزایش نداده است.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان هرمزگان افزود: انسان باید به وظیفه خود عمل کند نسبت به مسئولیتی که دارد دانش ارزشمند است ولی باید بر اساس سخن پیامبر باشد یعنی اهل تهذیب باشد.

زن و مرد باید با هم با کمال احترام برخورد کنند آرام‌ترین زندگی را زن برای همسرش فراهم کند و پدر و مادر ابزار تربیت هستند تربیت کننده خداوند است.

وی در ادامه ویژگی‌های شهیده فاطمه نیک را بیان کرد: گوش به فرمان امام، انجام تکلیف، تعهد و مسئولیت پذیری، صبر استقامت اشاره کردند اخلاق خوب و بی‌نظیر داشت و اهل معرفت افزایی بود.

حجت الاسلام والمسلمین برزگر پور خاطر نشان کرد: جهاد تبیین واجب و فریضه مهم است باتبلیغ تبیین کنیم به خانواده شهدا سر بزنیم و قدرت درک و شناخت داشته باشیم.

در بخش دیگری از این همایش، کلیپ معرفی شهیده فاطمه نیک و همایش بین المللی مادران فاطمی، تربیت حسینی، تمدن نوین اسلامی، برای آشنایی حضار با این همایش بزرگ در سالن همایش پخش شد و در بخش دیگر برنامه دکلمه توسط طلبه بسیجی خانم سیمابه قرائت شد.

در پایان مراسم از مادران و خانواده معظم شهدا، فعالان قرآنی و مادران بیش از چهار فرزند تقدیر به عمل آمد.

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا