سایت تخصصی زن، خانواده و سبک زندگی

                        

                       همایش بین‌المللی مادران فاطمی، تربیت دینی، تمدن اسلامی همراه با گرامیداشت شهیده فاطمه نیک

            زیر نظر مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان

 

به گزارش پایگاه خبری و رسانه های حوزه های علمیه خواهران استان هرمزگان پیش نشست همایش بین المللی مادران فاطمی با موضوع “نقش بانوان در جوانی جمعیت” در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان برگزار شد.

حجت‌الاسلام اسماعیل پاک‌نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در جلسه نقش بانوان در جوانی جمعیت که به همت دفتر امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با حضور حجت الاسلام والمسلمین رسول ساکی دبیر ستاد ملی جوانی جمعیت کشور و جمعی از صاحبنظران فرهنگی برگزار شد کاهش فرزندآوری را نوعی جنگ نرم علیه نظام اسلامی خواند و آن را برگرفته از سیاست‌های استکبار جهانی دانست و اظهار کرد: غرب با این شعار به دنبال کاهش جمعیت مسلمانان برای سیطره یافتن بر فرهنگ و تمدن اسلامی است.

وی با بیان اینکه جمعیت جوان، نیروی پشتوانه‌ای است که می‌تواند برای تحقق اهداف انقلاب گام‌های بزرگ و سرنوشت سازی بردارد، افزود: روحانیون و سخنرانان برتر نقش بسزایی در کنترل آسیب‌های کاهش فرزندآوری دارند.دانشگاه به‌عنوان قشر تأثیرگذار در جامعه و ارتباط آنها با خانواده‌ها می‌تواند با آگاهی دادن به دانشگاهیان درباره آسیب‌های کاهش فرزندآوری از این اتفاق جلوگیری کرده و مانع از بروز بحران شوند.

🔰 آسیب‌های گسترده اقتصادی و امنیتی با کاهش فرزندآوری

حجت الاسلام والمسلمین ساکی نیز با اشاره به موضوع سالخوردگی جمعیت کشور در سال‌های آتی گفت: با توجه به تبلیغات گسترده رسانه‌های غربی بر ضد فرزندآوری این نگرش بین مردم گسترش یافته و برخی از خانواده‌ها از فرزندآوری خودداری می‌کنند. این اتفاق می‌تواند کشور را تا سال‌های آینده با بحران جمعیت روبه‌رو کند و آسیب‌های گسترده اقتصادی و امنیتی و علمی بر کشور وارد کند.

دبیر ستاد ملی جوانی جمعیت کشور اضافه کرد: رسانه‌های غربی در راستای کاهش فرزندآوری محور فعالیت خود را به تنزل جایگاه مادری، سقط جنین و تک‌فرزندی به کار گرفته‌اند و با توجه به تبلیغات گسترده، این سه محور در کشور نفوذ کرده است.

🔰 دانشگاهیان برای توسعه سیاست‌های کلان نظام نقش مهمی دارند

مسئول امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس هم با تشریح عملکرد این ستاد عنوان کرد: برنامه‌ها و کارگاه‌های مختلفی در حوزه جمعیت افزایی در استان هرمزگان به صورت حضوری و مجازی برگزار شده و تلاش می‌کنیم تا به این کارگاه‌ها استمرار بخشیم.

سیما رهگشای ادامه داد: دانشگاهیان برای تبیین و توسعه سیاست‌های کلان نظام برای نسل جوان نقش بزرگ و مهمی دارند و می‌توانند در پیشبرد اهداف انقلاب نقش مهم و بسزایی داشته باشند.

وی ابراز امیدواری کرد که با استمرار بخشیدن به این برنامه‌ها و آگاه‌سازی نسل جوان، می‌توان نقش‌های شوم بیگانگان به ویژه استکبار جهانی را مانند همیشه در نطفه سوزاند.
این برنامه با سخنرانی مهمان برنامه ادامه یافت و با جلسه پرسش و پاسخ به پایان رسید.

#همایش_بین_المللی_مادران_فاطمی
#مدیریت_حوزه_علمیه_خواهران_استان_هرمزگان

https://eitaa.com/hhormozgan

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا