سایت تخصصی زن، خانواده و سبک زندگی

                        

                       همایش بین‌المللی مادران فاطمی، تربیت دینی، تمدن اسلامی همراه با گرامیداشت شهیده فاطمه نیک

            زیر نظر مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان

 

زنان جامعه نقش بسزایی در ارتقای جامعه دارند

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) بیان کرد: زنان صدر اسلام الگوهای اول جامعه هستند و امروزه زن ایرانی هویت خود را از آنان که در اوج بودند، می‌گیرد و از ایشان به «معلم ثانی» یاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان استاد حوزه و دانشگاه در سلسله پیش نشست‌های همایش بین المللی مادران فاطمی گفت: قرآن کریم جهل را در برابر عقل قرار می‌دهد نه در برابر علم، پس می‌توان هم عالم بود هم جاهل و این قدرت انسان است که اگر چیزی نمی‌داند لفظ” نمی دانم” را بگوید.

خانم جعفری با اشاره به سخن امام حسین(علیه السلام) “مِن عَلاماتِ أسبابِ الجَهلِ المُماراةُ لِغَیرِ أهلِ الفِکرِ؛ از نشانه های نادانی، جدل با بی فکران است” بیان داشت: متاسفانه مسائل سیاسی از مسائلی است که همه حق اظهار نظر به خود را می‌دهند.

استاد حوزه با بیان اینکه طهارت نسل مختص بانوان است، خاطرنشان کرد: تربیت به معنای رشد دادن و شکوفا کردن یک چیز است، یک خانم توانایی رساندن یک نسل به کمال نهایی را دارد.

استاد دانشگاه با اشاره به نقش صیانتی زن گفت: صیانت به معنای پاسداری، ارزش‌ها و سرمایه های انسانی است و یک زن می‌تواند صیانت در دو بعد مثبت و منفی داشته باشد.

استاد حوزه با اشاره به اغتشاشات اخیر خاطرنشان کرد: در اغتشاشات اخیر کسی که روسری خود را برداشته، صد در صد در خدمت نظام سرمایه‌داری، نظام جنسی نظام لیبرال و مادیگرایی است.

وی اظهار داشت: طرح های کهنه و نو طرح‌های زیادی برای خروج زن از هویت اصلی خود داده اند که رهبری(مدظله العالی) از این طرح ها به طرح های ضد زن تعبیر می کنند.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) در پایان با اشاره به نقش حمایتی زن، خاطر نشان کرد: اگر در طول تاریخ بشر و ادیان الهی سیر شود، زنان متدینی بودند که از تمدن الهی، حمایت کردند و اگر توانستند پیشرفت و رشد کنند، یک پایه آن زنان بوده اند.

در زمان حاضر نیز می‌شود مانند حضرت زهرا(س) زندگی کرد

مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان گفت: زنان معاصر ما توانستند به سبک و سیره حضرت زهرا(س) زندگی کنند و این مسئله در همایش مادران فاطمی دنبال می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران هرمزگان آقای اسماعیل نیا در پیش همایش بین المللی مادران فاطمی در بندرعباس بیان داشت: یکی از مزیت‌های همایش بین المللی مادران فاطمی این است که با خروج از مفاهیم انتزاعی می‌شود الگوی عینی و واقعی به جامعه ارائه داد.

آقای اسماعیل اظهار داشت: در تحقیقات و پژوهش‌ها باید شهیده فاطمه نیک به عنوان الگو قرار گیرد و هنگام سخن از مادر فاطمی باید از شهیده به عنوان مادر فاطمی نام برد.

وی خاطرنشان کرد: برای خوشبو کردن کل استان به رایحه شهادت تنها به همایش اکتفا نشده، بلکه در صدا و سیما و شهرهای مختلف پیش نشست هایی برگزار شده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برای ارسال آثار تا پایان آبان ماه زمان وجود دارد، عموم مردم می توانند در دو قالب فرهنگی و پژوهشی خلق اثر کنند.

در پایان مراسم تئاتر رادیویی «ماه شیرین» به نویسندگی و کارگردانی اعظم زینلی نژاد و با همت طلاب مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها، با موضوع «بخشی از زندگی شهیده فاطمه نیک و اپیزود شهادت ایشان» در سالن آمفی تئاتر مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان اجرا شد و از آقای گلزاری فرزند شهیده فاطمه نیک و همچنین برگزیدگان جشنواره علامه حلی(ره) مدرسه علمیه الزهراء(س) تقدیر به عمل آمد.

   

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا