سایت تخصصی زن، خانواده و سبک زندگی

                        

                       همایش بین‌المللی مادران فاطمی، تربیت دینی، تمدن اسلامی همراه با گرامیداشت شهیده فاطمه نیک

            زیر نظر مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان

 

🔰 به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ حوزه عملیه خواهران استان هرمزگان مراسم مقدماتی همایش بین المللی مادران فاطمی، تربیت حسینی، تمدن نوین اسلامی همراه با گرامیداشت شهیده فاطمه نیک در جزیره ام الشهدا، هرمز، برگزار در تاریخ جمعه چهارم آذر 1401 برگزار شد.

✅ شهید جمال خداست، قدرت خداست شهید حضور بر تمام کائنات دارد

حضرت آیت الله العظمی صدیقی در این همایش که برای بزرگداشت شهیده فاطمه نیک برگزار شد بیان داشت: خدا را شاکرم در جزیره ای که یک بانوی باکرامت، عزتمند حقیقی، تربیت شهید گونه را در این جزیره به اهتزاز در آورده است، حضور دارم.
ایشان افزود: یک آیه ای است که خداوند یک بانو را الگو معرفی میکند که همسر یک انسان کودک کش است ولی آنقدر عنصر ایمانش قوی بوده است که تا قیامت، می تواند الگو باشد.
استاد اخلاق با بیان اینکه بهشت هشت در دارد، اضافه کرد: هشت در بهشت افقی نیست، درجاتی دارد که بین هر درجه قابل اندازه گیری نیست؛ اما دری که خداوند متعال برای مجاهدین فی سبیل الله قرار داده، در ویژه ایست.
ایشان با بیان روایت إنَّ الجِهادَ بابٌ مِن أبوابِ الجَنَّةِ فَتَحَهُ اللَّهُ لِخاصَّةِ أولیائِهِ اضافه کرد: امام علی علیه السلام می فرمایند: جهاد دری از در‌های بهشت است که خداوند آن را بر روی اولیای خاص خود گشوده است.
استاد اخلاق و عرفان در مراسم مقدماتی همایش بین المللی مادران فاطمی بیان داشت: می تواند انسان در میان ناپاکان، پاکی خود را حفظ کند و حجت شود بر همه عالمیان و آدمیان؛ حضرت آسیه سلام الله علیها، حجت خداست؛ همانطور که حضرت زهرا سلام الله علیها حج البالغه هستند.
وی با اشاره به اینکه این آیات برای زنانی که بهانه می اورند، حجتند؛ اظهار کرد: این بانو در دستگاه فساد فرعون زندگی می کرد ولی ایمانش از کوه قوی تر بود. أَلَا وَ إِنِّي لَمْ أَرَ كَالْجَنَّةِ نَامَ طَالِبُهَا وَ لَا كَالنَّارِ نَامَ هَارِبُهَا.
بدانيد كه من مانند بهشت چيزى را نديده ام كه جوينده آن به غفلت خفته باشد و مانند دوزخ چيزى را نديده ام كه گريزنده از آن، به جاى گريختن و رهانيدن خويش به خواب راحت فرو رفته باشد.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش، بیان داشت: شهید جمال خداست، قدرت خداست؛ شهید حضور بر تمام کائنات دارد.
وی افزود: مرحوم احمدی میانجی در سخنرانی ای فرمود، دعا کنید برادرم شهید نشود، گفتند چرا چنین دعایی داری؟! فرمود چون بعضی میگویند حیف شد که شهید شد؛ شهید که حیف نمیشود. این افتخار است، همانند شهیده فاطمه نیک که ام الشهداست.
این بانوی با عظمت حقش بوده است که شهید شود آنهم در بهترین مکانها و در بهترین حالات به مقام شهادت نایل آید.

حضرت آیت الله صدیقی در ادامه سخنرانی خود با تلاوت آیه وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيرًا ۗ وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ، بیان داشت: این خون شهداست که مدافع حرمهاست، مدافع امنیت است. اگر شهید نبود، جهاد نبود، دفاع نبود، شجاعت نبود، پایگاه فرهنگی باقی نمی ماند. اینهمه آبادانی و خدمت به برکت انقلاب اسلامی و به برکت مکتب اهل بیت علیهم السلام نصیب ما شده است. مهمتر از همه اینهمه پیشرفت را مدیون انقلاب هستیم.

استاد کامل اخلاق و عرفان بعد از جریانشناسی دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی بیان داشت: انقلاب پیروز شد، جنگ تحمیلی را راه انداختند. جریان طبس جریان الم تر کیف فعل باصحابک الفیل است، ما که آن موقع دستگاه اطلاعاتی نداشتیم، خداوند آنها را شکست داد. فتنه ی ۸۸ مگر عادی بود؟ همه با شبکه بین المللی به جنگ آمده بودند در حالیکه ما از این فتنه ها پیروز خارج شدیم؛ این ما تبودیم که پیروز شدیم، خدا بود؛ وَلَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ بود، خدا ناصر ماست. هیچ کشوری ما را یاری نکرد؛ ما خدا داشتیم و خدا داریم، امام حسین علیه السلام داریم، شهید داریم، خون پاک داریم، مردم ولایتمدار و شهید پرور داریم، خداوند، خودش قول داده وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ. خداوند کسانیکه وقتی دولت تشکیل میدهند دنبال فرهنگ دینی هستند را یاری میدهد.
حضرت آیت الله صدیقی افزود: امروز دولت ما دولت غرب گرا نیست؛ دولت ترسو نیست؛ دولت اتقاطی نیست؛ دولت موحد است؛ دولت مردمی است؛ دولت جهادی است و شب و روز ندارد؛ لذا دشمن این شورش را به پا کرد چون می دانست اگر این شورشها نباشد، دولت می تواند مشکلات اقتصادی را برطرف کند. در حالیکه غافل است که ما ولیّ کاردان و حکیم داریم که خدا او را تایید کرده و از خطرات بزرگی با سربلندی بیرون آمده است.
استاد اخلاق بیان داشت: مردم با اینکه مشکلات اقتصادی دارند با ولایت هستند. دشمن خواست با این شورشها مردم را امتحان کند ولی دید مردم شهید دادند و با خون شهدا در این میدان نبرد کنار رهبری می مانند. شیعه و سنی هم به دشمن تو دهنی زد چون همیشه رابطه برادری داشتند با هم. و اگر شهدا نبودند لفسدت الارض می شد.

ایشان در پایان سخنرانی خود با اشاره به اینکه هر جا انقلابی و رهبری ای هست، در کنار او بانوان همراهی کردند افزود: این شعار زن، زندگی، ازادی را که مطرح کردند به بانوان ما توهین کردند، بانوان ما هم در اجتماع حضور داشتند هم حیایشان سر جایش بود.
علما بوی پیغمبر میدهند؛ علما خادم مردمند؛ علما پشتیبان مردمند؛ علما بیش از ۵ هزار شهید تقدیم کردند؛ استان شما استان خاصی است که مشمول رحمت خداست؛ قدر بدانید و یاد و خاطره شهدا را زنده نگه دارید و به جوانان ما معرفی کنید.

🔰 مرثیه‌سرایی و پرچم‌گردانی گنبد حرم حضرت معصومه سلام الله علیها از سوی مداحان و خادمان حرم آن حضرت و تجلیل از تعدادی از مادران شهدا بخشی از برنامه‌های مراسم مقدماتی همایش بین المللی مادران فاطمی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا